Zážitková angličtina pro děti. Unikátní kurzy nabízí TLC Kids

14.11.2019
Zážitková angličtina pro děti. Unikátní kurzy nabízí TLC Kids

Výuku angličtiny, která beze zbytku naplňuje Komenského “škola hrou”, nabízí od letošního podzimu nová firma TLC Kids, s.r.o. Její unikátní metodika vzdělávání dětí přináší kombinaci zážitku, vysoké intenzity výuky, komunikativní metody a simulace prostředí.

TLC Kids jsem založila proto, že jsem hledala způsob, jak svého syna naučit používat anglickou slovní zásobu, kterou už zná. Chtěla jsem, aby se angličtina pro něj stala přirozeným jazykem, aby ho bavila a zvykl si v ní komunikovat, abych mu zkrátka zajistila co možná nejintenzivnější zážitek. A bylo mi jasné, že ve škole nebo v rámci běžných kurzů nemohou být má očekávání naplněna,“ říká ředitelka brněnské vzdělávací společnosti TLC Trainings and Languages Taťána Marie, Podnikatelka roku 2014.

Výuka jazyků je běžnou součástí vzdělávání, ale jaké má výsledky? Děti ani po sedmi letech studia neumí jazyk používat. Pouze se biflují slovíčka a čtou články. „Máme téměř 5000 studentů, dospělých lidí, kteří se u nás v TLC učí jazyky, protože se je během studií prostě nenaučili! Tolik času, energie i financí vyhozených oknem. A přitom jen stačí děti vést k tomu, aby si jazyk oblíbily a aby ho v rámci výuky také používaly,“ vysvětluje Taťána Marie.

Společnost TLC Kids proto nabízí tematicky zaměřená dopoledne nebo celé dny, kdy děti nemají jinou šanci, než v cizím jazyce skutečně komunikovat. Ať už společně stráví Halloween, vydají se na návštěvu do ZOO, budou hledat poklad nebo vyrábět vánoční dárky.

Jak říká Taťána Marie, nabídka TLC Kids je naprosto unikátní, žádný podobný koncept v Brně neexistuje. Metodika i přístup k dětem, intenzita a celý den prožitý v anglickém prostředí je přesně to, co děti rozmluví a přivede k tomu, aby se angličtinu naučily skutečně používat. Výhodou jsou malé skupinky maximálně šesti dětí, kterým se lektorka může dostatečně individuálně věnovat.

Věřím, že toto je budoucnost. Znát cizí jazyk je klíčovou znalostí a bez angličtiny už práci nenajde ani skladník. Každý rodič hledá pro své dítě to nejlepší. A toto je to nejlepší,“ prohlásila Taťána Marie.

Více informací o konceptu najdete také na blogu zde.

Napište nám

Ať už potřebujete s čímkoliv poradit, nenašli jste potřebnou informaci, kurz, školení či workshop, chcete navázat spolupráci, máte pro nás nějakou výzvu, nabídku či překladatelský oříšek, nebo se chcete zastavit třeba na kávu!